HABER GERÇEK HABER PORTALI http://www.habergercek.org Haber Gerçek Haber Portalı Sun, 19 Jan 2020 13:49:36 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 http://www.habergercek.org/wp-content/uploads/2018/06/cropped-logo-32x32.jpg HABER GERÇEK HABER PORTALI http://www.habergercek.org 32 32 BİRAZ GEÇ KALMADINIZ MI? http://www.habergercek.org/biraz-gec-kalmadiniz-mi-2/ http://www.habergercek.org/biraz-gec-kalmadiniz-mi-2/#respond Sun, 19 Jan 2020 13:47:34 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13823 İslahiye köyünde kaybolan 85 yaşındaki Alzheimer Hastası olan Mehmet Albayrak’ın bugün ölü bulunmasının ardından Düzce Valiliği harekete geçti. Alzheimer hastalarına GPS Takip Sistemleri Saatler hastalara dağıtımı başlayacak.

Düzce Valiliği, dün kaybolan 85 yaşlındaki Alzheimer hastası Mehmet Albayrak’ın ölü bulunmasının ardından harekete geçti.

Olası Alzheimer hastalarının kaybolmasını önlemek amacı ile Valilik koordinesinde, İl Sağlık Müdürlüğü ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce Türkiye’de ilk proje hayata geçirildi. Proje kapsamında GPS Takip Sistemli Saatler Alzheimer hastalarına dağıtılacak. Konu ile ilgili yapılan açıklamada: ‘ Toplumsal olarak vefa borcumuz olan yaşlılarımıza eşit ve kaliteli yaşam imkanı sunmak, sosyal bağların güçlendirilmesine katkı sağlamak ve yaşlılarımızın kamu kaynaklarından en üst seviyede faydalanmasını sağlamak, kamu kurumlarının başlıca görevlerindendir.

Bu kapsamda, İlimiz merkez ve ilçelerimizde yaşayan Alzheimer hastalarımızın can güvenliğini sağlamak, hastalığın etkisiyle olası kaybolma durumlarının önüne geçmek amacıyla, Düzce Valiliği koordinesinde, İl Sağlık Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce ortak bir proje geliştirilip ülkemizde ilk olarak  uygulanabilir hale getirilecek ve Alzheimer hastalarımızın “GPS Takip Sistemli Saatler” kullanmaları sağlanacaktır. Ayrıca, kaybolma vakalarını önlemek amacıyla gerekli çalışmalar yapılarak gereken her türlü tedbir alınacaktır.’ Denildi.

 

 

]]>
http://www.habergercek.org/biraz-gec-kalmadiniz-mi-2/feed/ 0
HEM VİCDANSIZLIK HEM FIRSATÇILIK ! http://www.habergercek.org/hem-vicdansizlik-hem-firsatcilik/ http://www.habergercek.org/hem-vicdansizlik-hem-firsatcilik/#respond Sun, 19 Jan 2020 12:44:11 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13817 Okulların tatile girmesiyle beraber öğrenciler, Düzce Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin yolunu tutuyor. Terminalde oluşan yoğunluğu ise Metro Turizm’in bazı şoförleri fırsata çevirmek istiyor. Öğrencilerin yanlarında getirdikleri valizlerden ekstra para almak isteyen bazı Metro Turizm şoförleri vatandaşların tepkisini neden oldu.

Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gelen görüntülerde Metro Turizm şoförünün ikinci valiz için ekstra 20 TL para istemesi vatandaşları çileden çıkardı. Şoförlerin aldığı ücretin karşılığında makbuz, fiş, fatura veya herhangi bir belge vermediğini belirten vatandaş, yolculardan haksız yere ücret alındığını belirtti. Son olarak, konu ile ilgili Metro Turizim yetkilileri ile yapılan görüşmede firmanın böyle bir uygulamasının olmadığı belirtildi. Firmadan alınan bilgiye göre otobüs şoförü ve sahibi ile ilgili gerekli incelemenin yapılacağı öğrenildi (ÖNCÜ)

]]>
http://www.habergercek.org/hem-vicdansizlik-hem-firsatcilik/feed/ 0
TAVUK SATIŞINDA DÜZCE’NİN ADI ÖN SIRALARDA http://www.habergercek.org/tavuk-satisinda-duzcenin-adi-on-siralarda/ http://www.habergercek.org/tavuk-satisinda-duzcenin-adi-on-siralarda/#respond Sun, 19 Jan 2020 08:45:18 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13820 Düzce’de faaliyetlerini sürdüren tavuk çiftlikleri Aralık ayında diğer şehirlere milyonlarca adet tavuk satışı gerçekleştirdi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden alınan verilere göre Düzce’den diğer şehirlere 2 milyon 467 bin 581 adet tavuk satışı gerçekleştirildi. Ayrıca, diğer illere yine Düzce’den 84 bin 884 karkas et, biner kilogram sakatat ve kemik ununun sevki gerçekleştirildi. Veteriner Sağlık rapor ile birlikte 61 adet büyükbaş hayvanda diğer şehirlere satışı gerçekleştirildi.

Aynı verilerden derlenen bilgilere göre, Düzce’de 3 kesimhanede 488 adet büyükbaş hayvanın kesimi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kesimler sonrasında muayeneler yapıldı. Yapılan muayenelerin ardından 488 büyükbaştan 143 bin 711 kilogram sağlıklı et çıktı. Sağlıklı çıkan etlerin tüketimi kasaplara ve ilgili kurumlara gönderildi.

 

]]>
http://www.habergercek.org/tavuk-satisinda-duzcenin-adi-on-siralarda/feed/ 0
ASANSÖRÜ BOZUK AVM… http://www.habergercek.org/asansoru-bozuk-avm/ http://www.habergercek.org/asansoru-bozuk-avm/#respond Sat, 18 Jan 2020 13:58:59 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13798 Özellikle çocuklu, engelli ve yaşlı vatandaşları mağdur eden bu arızanın yönetime bildirilmesine karşılık giderilmemesini eleştiren Kemal Sönmez, “Türkiye’nin hiçbir şehrinde arızalar saatlerce, günlerce, aylarca sürmüyor. Buradaki merdivenler haftanın üç günü arızalı.” dedi.

Düzce’nin ilk büyük alışveriş merkezi olma özelliği taşıyan Krempark AVM, şu günlerde müşteri memnuniyetinde sınıfta kalması ile adından söz ettiriyor. Haber merkezimizi telefon yağmuruna tutan tepkili vatandaşların ihbarı üzerine haber ekibimiz soluğu alışveriş merkezinin önünde aldı. Asansör ile yürüyen merdivenlerin sürekli arızalı olmasından şikayetçi olan Kemal Sönmez, Öncü mikrofonuna tepkisini şöyle dile getirdi: “Krempark Alışveriş Merkezi’nin içindeki yürüyen merdivenler çalışmıyor.

Alt kata inen merdiven çalışmıyor. Birinci kattan ikinci kata çıkan merdiven çalışmıyor. En üst katta bulunan yemek bölümüne çıkan merdivenler çalışmıyor. Asansörün biri çalışmıyor. Burası tek alışveriş merkezi olduğu için istedikleri gibi halkı kandırmaya devam ediyorlar. Yönetime defalarca söylenmesine rağmen “Arıza var” deniliyor. Türkiye’nin hiçbir şehrinde arızalar saatlerce, günlerce, aylarca sürmüyor. Buradaki merdivenler haftanın üç günü arızalı. Kimsenin kimseyi şikayet ettiği de yok. Esnaf arkadaşlara da söyledik ama bizle ilgilenen yok. “Yapıyoruz” deyip yapmıyorlar ama dolar üzerinden kira almayı biliyorlar.”   (ÖNCÜ)

]]>
http://www.habergercek.org/asansoru-bozuk-avm/feed/ 0
FESTİVALE GÖRKEMLİ AÇILIŞ http://www.habergercek.org/festivale-gorkemli-acilis/ http://www.habergercek.org/festivale-gorkemli-acilis/#respond Sat, 18 Jan 2020 13:00:20 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13801 Düzce Trabzonsporlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından “Hamsiler Tavaya, Kanlar Türk Kızılayı’na” sloganıyla düzenlenen “1. Hamsi Festivali”nin açılış töreni yapıldı. Festivalin açılış kurdelesini  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Başkan Yardımcıları Hüdaver Gösterişli ve Cengiz Tuncer, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın ve Düzce Trabzonsporlular Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi kesti. Düzce Belediyesi’nin katkı verdiği Anıtpark Meydanı’ndaki festivale, Düzceliler ilgi gösterdi.

Alana kurulan stantlarda yöresel gıda ürünleri ile kıyafetlerin satışı yapıldı. 17 Ocak Cuma günü başlayan festivale Düzceliler, ikinci gün de yoğun ilgi gösterdi. Festivali ziyaret eden vatandaşlar, Karadeniz müzikleri eşliğinde horon oynadı. Vatandaşların Karadeniz müzikleri eşliğinde horon oynadığı festivale, yöresel halk oyunları ve yerel sanatçıların seslendirdiği şarkılar renk kattı. Festivale katılan yüzlerce vatandaşa ücretsiz balık ekmek ikramı yapıldı.

 “Toplu halde hareket etmeliyiz”

Mikrofonlarımıza konuşan Düzce Trabzonsporlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bilgin, Düzce’de 5 ay önce kurulan bir dernek olduklarını belirterek, şunları kaydetti: “Hamsi Festivali ile derneğimizi tanıtmaya başladık. Böyle organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz, derneğimizin birinci amacı bu. İleriye dönük faaliyetlerimizden biri ise yöresel yemeklerimizi tanıtmak olacak.  Önümüzdeki yıl Hamsi Festivalini yapmayı düşünüyoruz. Burada neşe var, eğlence var, kültürel anlanmada bizi temsil eden ürünler var, stantlarımızda yiyeceklerimiz var.  Buradan tüm hem şehirlerimizden derneğimize sahip çıkmalarını istiyoruz. Dernek bütünlük oluşturma amacıyla kurulmuştur. Bireysel olarak bir şey yapamıyoruz ama toplu halde hareket ettiğimiz zaman altından kalkamayacağımız hiçbir durum yoktur diye düşünüyorum.’’

 “Her zaman böyle etkinlikler yapılacak”

Açılışa katılan, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ise şöyle konuştu: “Çok düzenli ve tertipli yapılmış bir etkinlik var. Bu etkinliği düzenleyen arkadaşlara başta Mustafa Bilgin Bey olmak üzere teşekkür ediyorum. Bu tip etkinlikleri her zaman yapacağız. Bu etkinlik 2 gün sürecek. Bundan sonraki süreçte farklı bölgelerdeki arkadaşlarımız bu tip işler yapmak isterlerse kapımız daima açık. Bakın çok güzel ve pırıl pırıl.”

]]>
http://www.habergercek.org/festivale-gorkemli-acilis/feed/ 0
BAŞKAN’DAN TEŞEKKÜR PLAKETİ http://www.habergercek.org/baskandan-tesekkur-plaketi/ http://www.habergercek.org/baskandan-tesekkur-plaketi/#respond Sat, 18 Jan 2020 12:22:28 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13804 Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’dan Hamsifest’e katkıda bulunan iş adamlarına plaket… Belediye Başkanlığı tarafından 22 Aralık 2019 tarihinde Çuhallı Çarşısı Osman Gülen Parkı’nda ‘Hamsifest’ adı altında yapılan Hamsi Festivali büyük ilgi görmüştü.

Başkan Yanmaz, belediye sosyal tesislerinde düzenlenen programda festivale destek veren iş adamları ile bir araya geldi. Yanmaz, tesislerde yaptığı konuşmada festivale destek veren iş adamlarına teşekkür etti ve şu görüşlere yer Verdi: “Akçakoca’da ilk kez hamsi festivale düzenledik. Siz değerli ağabeylerimiz kardeşlerimiz bu işte bizlere ön ayak oldunuz. Hatta şöyle bir anımızda oldu, festivale 4 gün kaldı ortada hamsi yok.

Denizden hamsi çıkmıyor. Sağ olsun Süha ile Ferhat kardeşim ellerinde bulunan bütün hamsileri bize verdiler. Genel olarak Akçakoca halkının hamsi festivalini çok beğendiğini ve gelen misafirlerin çok mutlu olduğunu gözlemledik. Bizler de bu kadar kalabalık olacağını beklemiyorduk. Siz değerli Çuhalı derneği ve dernek üyeleri de bizlere ellerinden gelen yardımı yaptılar. Liman başkanımız zaten her zaman yanımızda. Bu birlikteliği biz ilerleyen yıllarda daha sık yaparsak Akçakoca’da bu etkinliklerin çok daha fazlasını göreceğiz. Ak Parti İlçe Başkanı, sağ olsun maddi manevi büyük destek verdi. Hepinize Akçakocalılar adına çok teşekkür ediyorum.”   Program toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

]]>
http://www.habergercek.org/baskandan-tesekkur-plaketi/feed/ 0
TATİLCİLERİN GÖZDESİ OLDU! http://www.habergercek.org/tatilcilerin-gozdesi-oldu/ http://www.habergercek.org/tatilcilerin-gozdesi-oldu/#respond Sat, 18 Jan 2020 12:02:45 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13807 Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, “Tesisimiz şu an yüzde 90 doluluk oranına sahip.Önümüzdeki süreçte ilimizde bulunan Kardüz Yaylası da turizm merkezi olarak aynı etkiyi Gölyaka ilçemize gösterecektir.” derken, tatilcilerden Sinan Savaş, “Güzel, çok hoş bir yer. Daha önce de 7-8 kez geldim. Sömestir için geldik, bir hafta kadar kalacağız.” diye konuştu.

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde yer alan Topuk Yaylası’ndaki tesislerde yarıyıl tatili dolayısıyla doluluk yüzde 90’a ulaştı.Yılın her mevsiminde yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Topuk Yaylası, özellikle bayramlarda, sömestir tatili ve yaz mevsiminde ilgi görüyor. Yarıyıl tatili dolayısıyla öğrenciler ve aileleri yaylada bulunan tesislerde konaklıyor. Doğası ve temiz havasıyla doğa tutkunlarına gezi imkanı sunan Topuk Yaylası’nda bazı ziyaretçiler çocuklarıyla kızak ve kayak yaparken bazıları ise çam ağaçlarıyla çevrili göletin etrafında ATV araçlarıyla gezintiye çıkıyor.

 “Hafta sonları yüzde 100 doluluğa ulaşıyor”

Düzce Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, yaptığı açıklamada, tesisin kentteki kış turizmi açısından büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Tesisin 1280 rakıma sahip olduğunu ifade eden Taştan “Tesisimiz şu an yüzde 90 doluluk oranına sahip. Hafta sonları yüzde 100 doluluğa ulaşıyor. Karın ve gölün keyfini bir arada sürebileceğimiz bir tesis. Buradaki göl şu an donmuş vaziyette. Gençler ve çocuklar kayak yapıyor. kızak binebiliyor.” diye konuştu.

“Kardüz Yaylası da aynı etkiyi Gölyaka’da gösterecek”

Topuk Yaylası tesislerinin bölgeye ekonomik ve sosyal açıdan katkı sağladığını vurgulayan Taştan, “Önümüzdeki süreçte ilimizde bulunan Kardüz Yaylası da turizm merkezi olarak aynı etkiyi Gölyaka ilçemize gösterecektir.” dedi.Taştan, bölgenin özellikle hafta sonu günübirlik ziyaretçilerden ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.Yarıyıl tatili için İstanbul’dan gelerek bölgede tatiline devam eden Sinan Savaş da “Havası, kar kalitesi güzel. Tesisteki yemekler güzel ve İstanbul’a yakın. Güzel, çok hoş bir yer. Daha önce de 7-8 kez geldim. Sömestir için geldik bir hafta kadar kalacağız.” ifadesini kullandı.

 

]]>
http://www.habergercek.org/tatilcilerin-gozdesi-oldu/feed/ 0
KUBİLAY’A YENİ GÖREV http://www.habergercek.org/kubilaya-yeni-gorev/ http://www.habergercek.org/kubilaya-yeni-gorev/#respond Sat, 18 Jan 2020 11:03:48 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13810 Eski Düzcespor kulübü başkanlarından Bayram Ali Kubilay Beşiktaş kulübünde 25.yılını doldurması nedeni ile Beşiktaş Divan kurulu üyeliğine getirildi. Beşiktaş kulübünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sporda ahlak ve karakterlerin sembolü olan Büyük Beşiktaşımız’ın  en üst düzey kurulu olan Divan kurulumuza yılların birikimi ve olgunluğu ile büyük bir değer ve güç katacağınıza inancımız tam dedi.

Beşiktaş kulübü bundan böyle Divan kurulu toplantısına katılmanızı ve değerli katkılarınızı heyecanla beklemekteyiz diye ifadelere yer verirken 25 yıl Divan kurulu beratınız ve 25 yıl rozetinizi 2020 yılında yapılacak ilk divan toplantısında törenle sizlere takdim edilecektir”

]]>
http://www.habergercek.org/kubilaya-yeni-gorev/feed/ 0
GAZETECİ SELVİ DÜZCELİLER İLE BULUŞTU http://www.habergercek.org/gazeteci-selvi-duzceliler-ile-bulustu/ http://www.habergercek.org/gazeteci-selvi-duzceliler-ile-bulustu/#respond Sat, 18 Jan 2020 10:04:55 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13814 Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen “Türkiye Vizyon Konferansları” bu hafta da yoğun katılımla Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Hürriyet Gazetesi Yazarı, Gazeteci Abdülkadir Selvi’nin davetli konuşmacı olduğu konferansa Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ve il yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı. “Vizyon kelimesi benim gündemime rahmeti Turgut Özal ile birlikte girdi”

Düzceliler ile buluştuğu konferansta gündemdeki birçok konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Gazeteci Selvi, şunları kaydetti: “Haftanın son günü okulların tatil olduğu bir gün zahmet edip buraya gediğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum. Programı arz edildiği üzere bir saat konuşma, 30 dakika soru-cevap şeklinde planlanmış ama ben mümkün mertebe konferans kısmını kısa tutup soru cevap kısmına ağırlık vermek istiyorum. Gelecek vizyonu deyince inovasyon, sanayi devriminin 4. ve 5. jenerasyonu gibi konuların Türkiye’de uzmanları var. Bunlar benim alanım değil. Ben daha çok siyasetle ilgili bir konuşma yapacağım.

Siyaset muhabirliğinden gelen birikimimde o yönde daha çok gelecek perspektifinde siyasal sistem ve dünya şekillenirken nereye gidiyor nerede şekilleniyor ona bakmak istiyorum. Eksik noktalar mutlaka çok fazla olacaktır çünkü ben buradaki hazırunun birçoğunun kapasite olarak bilgi olarak deneyim olarak benden çok çok fazla yukarıda olduğunun çok farkındayım.

Sadece ben burada oturuyorum siz orada oturuyorsunuz karşılıklı olarak bilgilerimizi paylaşacağız. Sayın bakanım Düzce ile ilgili bu teklifi sununca doğrusu çok memnun kaldım. Ankara’da bürokraside görev yaparken Bilkent söyleşilerini beraber başlatmıştık ve önemli isimleri davet ederek onlardan istifade ediyorduk. Doğrusu vizyon kelimesi sizin gündeminize nasıl girdi bilmiyorum ama benim gündemime rahmeti Turgut Özal ile birlikte girdi.

Özal 12 Eylül’ün zor şartlarında, siyasi şartlarında, yasaklı dönemlerinde özellikle başbakan olarak değişimi, inovasyonu, vizyonu, reformu, Türkiye’nin gündemine sokmuştu ve Özal’ın vizyonu tanımı toplum kesiminde çok beğenildi.” Selvi, konuşmasının ardından konferansı dinleyenlerden gelen soruları yanıtladı. “Gazeteci Abdülkadir Selvi’nin konuşmacı olduğu “Türkiye Vizyon Konferansları” etkinliği günü anısına toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

]]>
http://www.habergercek.org/gazeteci-selvi-duzceliler-ile-bulustu/feed/ 0
PARTİME DEĞİL ALLAH’A HESAP VERECEĞİM http://www.habergercek.org/partime-degil-allaha-hesap-verecegim/ http://www.habergercek.org/partime-degil-allaha-hesap-verecegim/#respond Fri, 17 Jan 2020 21:53:15 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13793 “Biz İslam ülkesinde yaşıyoruz. Hepimiz Elhamdülillah Müslümanız” diyerek hatırlatmada bulunan Başkan Şahin, “Benim sözüm, Müslümanlara yönelikti. Bugüne kadar hiç kimsenin kılık kıyafetine karışmadık, bugünden sonra da karışacak değiliz. Lakin bir Müslüman olarak Rabbimizin bize yüklediği sorumluluklar var. Uyarı ve tebliğ görevi de bunlardan birisidir. Ben Müslüman milletime tebliğ sorumluluğum kapsamında Yüce Allah’ın bir ayetini hatırlattım. Müslümanlığın da belli bir hassasiyeti var. Uyulması gereken kuralları var. Orada bir kasıt olmadan bir art niyet olmadan Allah-u Teala’nın bir emrini dile getirmiş olduk” dedi.

“Tebliğ görevimi yaptım”

Müslüman kadınların giyim kuşamına Allah’ın emirleri doğrultusunda dikkat etmeleri gerektiğini belirten Başkan Şahin şöyle devam etti:

“Müslüman kadınların vücut hatlarının belli olmaması gerekir. Müslüman olarak uyulması gereken bir kuraldır bu. Tabii ki bu anlamda çocuklarımıza da örnek olmamız gerekiyor. Özellikle toplum önünde yapmış olduğumuz hareketler tavırlar ile onlara örnek olmalıyız. Bu ülke kolay kazanılmadı. Bizim Kurtuluş Savaşı’nda sırtında mermi taşıyan bacılarımız, analarımız, teyzelerimiz vardı. Toplumda giyim kuşam ne olursa olsun bizim kimseye karşı bir art niyetimiz söz konusu olamaz. Ama şu da bir gerçektir ki Müslüman olduğumuz için bir yerde yanlış hareket görüyorsak o yanlışı yapan kişiyi uyarmamız gerekiyor. Biz burada bir uyarı görevi yaptık. Şunu dedik: ‘Toplum içinde bayanlarımızın genç kızlarımızın bu şekilde kıyafetle gezmeleri dolaşmaları hoş olmaz. Çünkü bu Allah-u Teala’nın emrine ters bir hareket olur.”

“Birileri topluma bu gerçekleri anlatmalı”

İfadelerinin farklı yönlere çekildiğine dikkat çeken Başkan Şahin, “Milli takımımızın başarısı bizim her zaman gurur duyduğumuz bir başarıdır. Ama buradaki olay daha farklıydı.Müslüman olanların da hareketlerine dikkat etmesi gerekiyor. Müslümanlar olarak örnek bir toplum olmamız icab eder. Müslümanlığın nasıl olması gerektiğini nasıl yaşanması gerektiğini birilerinin topluma anlatması gerekiyor” diye konuştu.

Partisi MHP tarafından başkanlar listesinden çıkartılmasına da değinen Şahin, şunları söyledi: “Partimiz olaya nasıl bakıyor nasıl değerlendiriyor bilmiyorum. Partinin belediye başkanları listesinden çıkartıldığımız yönünde bir Tweet atılmış. Tabi bu genel merkezin kararıdır. Genel merkezin kendine göre kriterleri vardır. O kriterler doğrultusunda böyle bir karar vermiştir. Ama sonuçta biz şu an belediye başkanıyız ve görevimize devam ediyoruz. Hizmetlerimizde herhangi bir aksama olmayacak. Onlara da artık söyleyecek fazla bir şeyimiz kalmadı. Sonuçta biz burada Allah-u Teala’nın bir ayetini dile getirdik. Kendi kafamızdan bir şey uydurmadık. Müslüman kadın edep sahibidir. Müslüman olmayanlar için zaten yapacak bir şey yok.”

“Hakkı söylemekten vazgeçmeyeceğiz”

“Partinin beni ihraç etmesini çok umursamıyorum. Onların kendi tasarrufu. Ama ben şuna inanırım” diyen Başkan Birol Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Allah-u Teala bizi hesaba çekecek. Bize en büyük Hakim O’dur. Hesap gününde biz Allah-u Teala’ya hesap vereceğiz. Eğer ‘Kur’an’a inanmışız, Allaha inanmışız,  Peygamberlere inanmışız’ diyorsak uymamız gereken kurallar var. Bu kuralları da birilerinin korkmadan çıkıp söylemesi gerekiyor. Allah’ın dinine yardım edersek Allah da bize yardım eder.”

“Biz görevimizi yapıyoruz. Sonuçta bu ülkenin kalkınması büyümesi gelişmesi dünyada bir numara olması için maneviyatta da gelişmesi gerekir. Allah bize yardım ederse hiç kimse bizim önümüzde duramaz. Allah’ın bize yardım etmesi için de bizim Kuran’a göre İslam’a göre hareket etmemiz lazım. Hassasiyetlerimizi her zaman ön planda tutmamız gerekiyor. Bu geçmişimizde de böyle oldu. Osmanlı İmparatorluğu bin yıla yakın dünyaya hakimdi. Çünkü onlara Allah yardım etti, önlerini açtı. 4 kıtada her türlü hükümlerini sürdüler. Onlar Allah’ın dinine yardım etti, Allah da onlara yardım etti.”

 

 

 

]]>
http://www.habergercek.org/partime-degil-allaha-hesap-verecegim/feed/ 0