#EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL http://www.habergercek.org Haber Gerçek Haber Portalı Sat, 04 Apr 2020 00:26:40 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4 http://www.habergercek.org/wp-content/uploads/2018/06/cropped-logo-32x32.jpg #EVDE KAL, SAĞLIKLI KAL http://www.habergercek.org 32 32 BAŞKAN ERDOĞAN YENİ TEDBİRLERİ AÇIKLADI http://www.habergercek.org/baskan-erdogan-yeni-tedbirleri-acikladi/ http://www.habergercek.org/baskan-erdogan-yeni-tedbirleri-acikladi/#respond Fri, 03 Apr 2020 18:00:37 +0000 http://www.habergercek.org/?p=14748 31 şehre giriş-çıkış kapatıldı, 20 yaş altına yasak, maske zorunlu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında konuştu.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Türkiye’deki Kovid-19 hastalarının veya bunlara hastalığı bulaştıranların önemli bölgelerinde Avrupa, ABD seyahati olması düşündürücüdür. Hastalığın teşhisinde ve vaka sayısı arttıktan sonra da tedavisinde yetersiz kaldıkları çok açıktır.

Türkiye en başından itibaren tüm tedbirleri alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir. Ülke genelinde vaka tespitini ve tedavisini oldukça başarılı şekilde yürüttük.

Ülkemizde 20 bin 921 hasta , 425 ölüm nüfus ve salgın tehdidi bakımından mukayese edilebileceğimiz ülkelerin tamamından iyi bir yerdedir. Salgınla mücadelede gereken temel araçları üretiyor olmamız bizi dışa bağımlılıktan mutlak kurtarmıştır.

Temel gıda maddelerinin neredeyse tamamında kendi kendimize yeterli olmanın ötesinde net ihracatçı konumunda bulunmamız ülkemize büyük avantaj sağlıyor.

Türkiye bu küresel salgında en hazırlıklı ülkelerden biridir. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkarak kurallara harfiyyen uymaktır.

Bilim Kurulumuz tarafından tedbirler belirlenerek tavsiye olarak hükümetimize iletiliyor. Cumhurbaşkanlığı olarak biz de dünya ve ülkemizdeki gelişmeleri göz önünde bulundurarak kararlarımızı alıp uygulamaya geçiriyoruz.

Milletimizden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını kendi uygulamasıdır. Genel olarak halkımızın kurallara uygulaması konusunda hassasiyet gösterdiğini biliyor ve herkese şükranlarımı sunuyorum.

Sayıca az da olsa sosyal izolasyon, sosyal mesafe, temizlik gibi genel kurallara uymayanları görüyoruz. Gönüllü olarak uygulanması gereken kuralları aşamalı bir şekilde zorunlu hale dönüştürmemiz gerekiyor.

31 şehre girişler kapatıldı

Bu gece yarısı itibarıyla yeni attığımız adımlara yenilerini ekliyoruz. Bu gece itibarıyla ülkemizin 30 büyük şehiri ve akciğer hastalığı fazla görünen şehirlerimize araç girişini kapatıyoruz. Lojijstik araçlar dışında giriş çıkış yapılamayacaktır.

Uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların bu şehirlerden transit geçişlerine devam edecektir. İl pandemik kurulları bu tedbirleri daha da genişletebilecektir. İlk etapta araç giriş çıkış yasağını 15 gün süreyle uygulayacağız, gerektiğinde süreyi uzatacağız.

20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı

Sokağa çıkma kısıtlamasını 20 yaş altı için de getiriyoruz. Gece yarısından itibaren gençler de 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamacaklardır.

Maske zorunlu oldu

Dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımız için de yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır. İnsanların toplu olarak çalışmaya devam ettiği işyerlerinde benzer tedbirler alınacaktır.

Şehirlerimizde tamamında insan hareketliliğini azaltmak için gereken ilave tedbirler yarından itibaren il pandemi ve il hıfzçıssıha kurulundan alınıp uygulanabilecektir. Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturulacak şekilde asla bir arada bulunulmayacaktır.

]]>
http://www.habergercek.org/baskan-erdogan-yeni-tedbirleri-acikladi/feed/ 0
DÜZCE’DE 21 VAKA VAR! http://www.habergercek.org/duzcede-21-vaka-var/ http://www.habergercek.org/duzcede-21-vaka-var/#respond Wed, 01 Apr 2020 18:04:55 +0000 http://www.habergercek.org/?p=14742 İlk kez Düzce’nin vaka sayısı ile ilgili resmi açıklama yapıldı. Sağlık Bakanı FAhrettin Koca basın toplantısında Türkiye’nin koronavirüs vakalarının haritasını açıkladı. Koca’nın açıklmasına göre Düzce’de 21 Korana virüs vakası var.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son vaka sayısını duyurdu ve İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Kocaeli, Ankara, Konya, Zonguldak, Trabzon, Balıkesir, Adana, Sakarya ve Düzce  olmak üzere illere göre corona virüs dağılımını açıkladı.

Daha çok vaka İstanbul’da olduğunu söyleyen Bakan Koca,  İstanbul’daki vaka sayısı 8.852. %60’lara yakın. 853 vaka İzmir, 752 vaka Ankara, 410 vaka ise Kocaeli.

Düzce 21 vaka sayısı var. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs nedeniyle son 24 saatte 63 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 277’ye yükseldiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarından satır başları;

Karşımızda sürekli hareket halinde olan içeri sızacak boşluk arayan bir düşman var. İnsanlık buna ilk kez tanık oluyor, dayanışma şimdi izolasyonla gerçekleşiyor. Dünya korona virüse karşı ne başarı göstermişse bunu izolasyona borçludur.

Temas, mesafe ve izolasyon. Bu üç kelime hayati önemde. Eğer temel kural uygulanmazsa diğer tedbirler bizi koruyamaz. Tehdit herkes için ortak. Davranış ortak olmalıdır.

SON 24 SAATTE 63 CAN KAYBI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs nedeniyle son 24 saatte 63 kişinin hayatını kaybettiğini toplam vefat sayısının 277 olduğunu açıkladı. Bakan Koca, toplam test sayısının 106 bin 799, toplam vaka sayısının 15 bin 679, yoğun bakım hasta sayısının 979, entübe hasta sayısının 692, iyileşen hasta sayısının 333, bugünkü test sayısının 14 bin 396 olduğunu bildirdi.

Bütün illerimizde koronavirüs vakası görüldü

Dün itibariyle bütün illerimizde artık bu virüsün olduğunu biliyoruz. O nedenle açıklamakta bir sakınca olmadığını düşünüyoruz.

İstanbul’da 8 bin 852, İzmir’de 853, Ankara’da 712, Konya’da 584, Kocaeli’de 410 vaka var.

Vefat edenlerin yüzde 80’i 60 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar.

Koronavirüs nedeniyle İstanbul’da 117, İzmir’de 18, Kocaeli’de 8, Ankara ve Konya’da 7 kişi hayatını kaybetti.

Enfekte olan sağlık çalışanı sayısı 601

Her geçen gün pozitif çıkan vaka sayımızın fazla olduğunu sağlık personelimizde söylemek istiyorum. 601 kişi. Bütün sorumluluk bu arkadaşlarımızın omuzunda.”

]]>
http://www.habergercek.org/duzcede-21-vaka-var/feed/ 0
BAKAN KOCA’NIN GÖZLERİ DOLDU http://www.habergercek.org/bakan-kocanin-gozleri-doldu/ http://www.habergercek.org/bakan-kocanin-gozleri-doldu/#respond Wed, 01 Apr 2020 17:55:43 +0000 http://www.habergercek.org/?p=14730 O soruya cevap verirken kendini zor tuttu! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gözleri doldu

Çin’den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

601 sağlık çalışanı koronavirüse yakalandı

Bakan Koca il bazlı vaka ve ölüm sayılarını açıkladıktan sonra kendisine yöneltilen sağlık çalışanlarındaki vaka sayısının sorulması üzerine gözleri dolarak ve sesi titreyerek ‘601’ cevabını verdi.

]]>
http://www.habergercek.org/bakan-kocanin-gozleri-doldu/feed/ 0
BELMEK’te Yıkanır Maske Üretiliyor http://www.habergercek.org/belmekte-yikanir-maske-uretiliyor/ http://www.habergercek.org/belmekte-yikanir-maske-uretiliyor/#respond Wed, 01 Apr 2020 15:37:17 +0000 http://www.habergercek.org/?p=14721 Dünyayı etkisi altına alan koranavirüs salgınının Türkiye’de de görülmesinin ardından önleyici tedbirler kapsamında çalışma içine giren Düzce Belediyesi, maske üretiminde de bir çalışmaya imza attı. Bugüne kadar verdiği meslek eğitimleriyle yüzlerce kişiye iş ve aş kapılarını arayan Düzce Meslek Edindirme Kursları (BELMEK ), koronavirüs nedeniyle belediye personellerinin maske ihtiyacını karşılamak için kolları sıvadı.

BELMEK, tüm belediye personelinin maske ihtiyacını karşılamak amacıyla gönüllü olarak yıkanıp tekrar kullanılabilen ağız maskesi üretti. Anti bakteriyel kumaşlardan yapılan maskeler sterilize edildikten sonra kullanıma hazır hale getirilerek paketlendi.

Düzce Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Meslek Edindirme Kursları (BELMEK), tarafından üretilen maskeler koronavirüs salgınına karşı öncelikli olarak sahada çalışan Düzce Belediyesi personellerine dağıtılmaya başlandı.

]]>
http://www.habergercek.org/belmekte-yikanir-maske-uretiliyor/feed/ 0
KOLOĞLU BİR YILLIK İCRAATINI PAYLAŞTI… http://www.habergercek.org/kologlu-bir-yillik-icraatini-paylasti/ http://www.habergercek.org/kologlu-bir-yillik-icraatini-paylasti/#respond Wed, 01 Apr 2020 15:08:24 +0000 http://www.habergercek.org/?p=14739 İLÇE HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ…

Cumayeri halkına teşekkür eden Koloğlu şu paylaşımında hususlara yer verdi.

“ Çok Değerli Hemşehrilerim,

Şahsıma ve ekibimize göstermiş olduğunuz teveccüh ile ikinci dönem belediye başkanlığımızın birinci yılını doldurmuş bulunmaktayız.

Vaadetmiş olduğumuz projeleri hayata geçirebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam etmekteyiz.

Söz verdiğimiz gibi bu güzel kentimizi sizlerle birlikte yöneteceğiz.

Bu minvalde Kent Konseyimizle dört toplantı gerçekleştirdik ve dört Halk Günü Toplantısı yaptık. Başkan Mahallenizde Projesi kapsamında dört mahallemizi tüm idari ve teknik kadrolarımızla ziyaret ettik ve eksiklerin giderilmesi ile ilgili çalışmalar yaptık.

SİZLERE DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Toplumumuzun farklı kesimlerinden oluşturduğumuz kişilerle yaptığımız, Makamda Kahvaltı Programları çerçevesinde dokuz toplantı yaptık, problemleri dinledik ve önerileri değerlendirdik.

Yeni dönemde yeni projelerimiz ile birlikte sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizlerden gelen her türlü sorunu çözmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz.

Belediye, Cumayeri’nde yaşayan herkesin evi olacak dedik ve kapımızı herkese açtık. Rahatlıkla gelip işlerinizi görebileceğiniz, sorunlarınıza sıkıntılarınıza çare bulacağınız, Belediye Başkanı olarak şahsım, belediye meclis üyelerimiz ve personelimiz ile biz sizlerin emrinizdeyiz.

VİRÜS SEBEBİYLE BİR SÜRE GENEL PROJELERİMİZE ARA VERMEK ZORUNDA KALDIK

Ancak şu anda tüm dünyada yaygın olan ve ülkemizi de ciddi anlamda etkileyen virüs sebebiyle bir süre genel projelerimize ara vermek zorunda kaldık. Bu süre içerisinde, projelerimizin teknik değerlendirmesi ve ihale süreçleri ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

SİZ “EVDE KALIN”. BİZ SİZİN İÇİN ÇALIŞIYORUZ.

Ayrıca temizlik, zabıta ve dezenfekte ekiplerimiz 7/24 çalışmalarına devam etmektedir. Sağlığımızı olumsuz etkileyebilecek her türlü olumsuzluğun önüne geçebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu konuda sizden gelebilecek önerilere de açığız. İnşallah en kısa sürede bu sıkıntılı süreci hep birlikte atlatacağız. Bu anlamda siz değerli hemşehrilerimize, zorunlu olmadıkça evden çıkmamanızı öneriyoruz. Siz “EVDE KALIN”. Biz sizin için çalışıyoruz.

İnşallah bu kötü günlerin sonunda;

Yapımına devam ettiğimiz mesire alanlarında inşallah hep beraber çaylarımızı yudumlayacağız.

Göstermiş olduğunuz destekten dolayı tekrar şükranlarımı sunar, sevdikleriniz ile birlikte nice güzel günlere ulaşmanız dileklerimle saygılarımı sunarım.”

]]>
http://www.habergercek.org/kologlu-bir-yillik-icraatini-paylasti/feed/ 0
KIZILAY ÇALIŞMALARINI ANLATTI… http://www.habergercek.org/kizilay-calismalarini-anlatti/ http://www.habergercek.org/kizilay-calismalarini-anlatti/#respond Wed, 01 Apr 2020 14:39:18 +0000 http://www.habergercek.org/?p=14724 Tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizdeki tüm kamu kurumları vatandaşlar için seferber olmuş durumda. Oluşan sosyoekonomik sorunlardan etkilenen  ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışan  Düzce Kızılay Şubesi yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Vefa Sosyal Destek Gruplarının yaptığı çalışmalar

“112 Çağrı Merkezine gelen çağrılar Genç Gönüllülerimiz tarafından kayıt altına alındı.

112 Merkezine gelen çağrıların gereği olarak Gıda Kolisi, Hijyen Seti, Kavurma Etleri Şubemizin Gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerinin adreslerine giderek bırakıldı. (Gönüllü çalışan gençlerimiz 10 kişidir. Bu süreçte 400 aile 1200 kişiye ulaşılmıştır.)

112 Çağrı Merkezinde görevli olan bütün personele Kızılay Düzce Şubemiz tarafından 120 kişilik öğle ve akşam yemekleri verildi ve verilmeye devam ediyor.

50 adet Kıyma, 50 adet Kuşbaşı ve 20 adet Hijyen Seti Sosyal Yardımlaşma Vakfına teslim edilmiştir. 50 ailenin evden çıkamadıkları için Gönüllülerimiz tarafından elektrik vb. faturalarının yatırılması, eczaneden ilaçlarının alınması, market alış-verişlerinin yapılması sağlanmıştır.

Üniversite öğrencilerine burs, ihtiyaç sahibi ailelere de eğitim yardımı adı altında 50.000 TL yardım yapıldı.

Kaynaşlı ilçemizde meydana gelen yangın nedeniyle 2 aileye Yaşam Konteyneri, Mutfak Seti verildi. Düzce Üniversitesi Hastane bahçesine 1 adet 90 m2’ lik çadır kuruldu.

Şubemize gelen 70 ihtiyaç sahibi aileye Gıda Kolisi, Kavurma Et, Giyim verilmiştir.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne 1 adet Konteyner ve 50 adet Battaniye verildi.

KYK yurtlarında Covid-19 salgını nedeniyle bir yurtta 217 diğer yurtta 265 olmak üzere toplam 482 vatandaşımıza 3 öğün yemek, 1 ara öğün olmak üzere yemek verildi ve verilmeye devam ediliyor. (3 öğün yemek haricinde Meyve, Çay, Nescafe, Meyve Suyu ihtiyaçları karşılanmaktadır ve karşılanmaya devam edilecektir.)

İlimizde bulunan çeşitli firmalardan 200 adet Gıda Kolisi yardımı bağış olarak alınmış ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır.

Kurum/Kuruluşlar ve vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere 4020 adet maske ve eldiven dağıtımı yapılacaktır.

Kızılay Genel Merkezimizin yaptığı;

“ Ülke genelinde faaliyet gösteren 258 şube ve 174 temsilciliğin koordinasyonu ile Kızılay gönüllülerimiz, üyelerimiz ve çalışanlarımızın dahil olduğu 9 bin 435 Kızılaycı sahada görev yapıyor. Bugüne dek, evlerinden çıkamayan 65 yaşın üstündeki büyüklerimize ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızdan 124.279’ una destek olduk. Alış verişlerini yaptık. Şubelerimiz ve temsilciliklerimizle ihtiyaç sahiplerine 30.623 gıda kolisi, 35.800 hijyen kolisi dağıtımı yapılmıştır.

KYK yurtlarında 41 İl, 77 Hizmet Noktası, 1213 Toplam Personel ve Gönüllü Sayısı, 8039 Toplam Destek Personeli ile 725.550 öğün dağıtımı gerçekleştirilmiştir.”

Sağlık Bakanlığına destek

“Kızılay koruyucu hekimlik hizmetleri ile toplumu yeni koronavirus salgınına karşı bilinçlendirme eğitimleri düzenlemeye devam ediyor. İstanbul ve Ankara Ulusal Kan Bankası Referans Laboratuvarlarındaki koronavirüs tanı kapasitesini de Sağlık Bakanlığının hizmetine sunan Kızılay, olası ihtiyaç için Sağlık Bakanlığına 150 şişme Çadır Hastanesi teslim etti. Kızılay illerdeki Hastanelerin olası ihtiyaçları için ilave 300 adet Sahra Hastanesini de fabrikalarında 24 saat esasına göre imal etmeye devam ediyor.”

150 bin aileye destek gıda desteği

“Türk Kızılay, olağanüstü dönemler için depolarında hazır bulundurduğu gıda paketlerini 150 bin aileye ulaştıracak. İçerisinde sıvı yağ, çay, şeker, pirinç, kuru fasulye, yeşil/kırmızı mercimek, bulgur, salça, un, zeytin, kaşar peyniri, makarna ve tuz bulunan gıda kolileri, insanların evden sokağa çıkışını da azaltmayı amaçlıyor.”

100 bin aileye hijyen malzemesi desteği

“Kızılay, içerisinde şampuan, kolonya, el sabunu, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı, arap sabunu, bulaşık süngeri, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, diş macunu, diş fırçası, tıraş bıçağı ve tıraş köpüğü bulunan 100 bin hijyen kolisi hazırladı. Hijyen setleri, bu tür malzemelere ulaşmada en büyük sıkıntıyı çeken toplum kesimleri gözetilerek dağıtılacak.”

75 Bin aileye 30 Milyon TL Sosyal yardım

“Karantina yurtlarında kalanlara verilen yemek desteğinin yanında şehirlerdeki ihtiyaç sahiplerine de sıcak yemek desteği vermeye karar veren Kızılay, aşevlerinin kapasitesini de arttırdı. Kurban paylarından hazırlanan 1 Milyon kutu kavurma konservesi de yurt genelinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kızılay ayrıca geçim sıkıntısı çeken 75 bin aileye 400’er TL nakit sosyal destek ödeme yapma kararı aldı.”

]]>
http://www.habergercek.org/kizilay-calismalarini-anlatti/feed/ 0
TUNCER”SAĞLIK PERSONELİ CANLA BAŞLA MÜCADELE EDİYOR” http://www.habergercek.org/tuncersaglik-personeli-canla-basla-mucadele-ediyor/ http://www.habergercek.org/tuncersaglik-personeli-canla-basla-mucadele-ediyor/#respond Wed, 01 Apr 2020 13:42:08 +0000 http://www.habergercek.org/?p=14727 Kendisi de bir hekim olan Tuncer, ayrıca Düzce’deki sağlık çalışanlarının bu olağanüstü süreçte çok özverili şekilde çalıştığını belirterek, kendilerine teşekkür etti.

Türkiye’de koronavirüste toplam vaka sayısı 13 bin 531’e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 214’e yükseldi. Yayılmanın hızlı bir şekilde arttığı gözlemlenirken, Düzce’de salgınla mücadele konusunda Düzce Belediyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

“Gece gündüz görevimizin başındayız”

Yürütülen çalışmalar ile ilgili Öncü Haber’in sorularını yanıtlayan sağlık ve çevreden sorumlu Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, şunları kaydetti:

“Salgınla mücadele çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Özellikle Düzce’nin ana arterlerinde de dezenfektasyon çalışmaları yürütüyoruz. Onun dışında, toplu taşıma araçlarımız her akşam saatlerinde dezenfekte çalışması yürütüyoruz. Tüm resmi kurumlar, camiler, çocuk oyun parkaları, Bankalar, ATM’ler, cadde ve sokaklarda çalışma yapmıştık. Dün de Düzce’deki resmi kurumlarda çalışma yaptık. Biz Düzce Belediyesi olarak her zaman 7/24 saat görevimizin başındayız. Halkımızın sağlığı için gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

“Sağlık çalışanlarının bir ‘of’ dediğini duymadım”

Salgınla mücadelede sağlık çalışanlarının önemli bir rol oynadıklarını kaydeden, Tuncer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık çalışanlarımız, halkın sağlığı için canlarını ortaya koyuyor. Geçtiğimiz günlerde dezenfekte çalışması yapmak için AFAD binasına gittik. Oradaki sağlık çalışanlarının bir ‘of’ dediğini duymadım. Bu nedenle bu salgınla mücadelede en etkin rol oynayan, doktorundan hemşiresine, hasta bakıcısından temizlikçisine kadar, her sağlık çalışanına teşekkür ediyorum.”

“Personelimiz için gerekli önlemleri aldık”

Salgınla ilgili Düzce Belediyesi personeli için de tedbirler aldıklarını söyleyen Tuncer, şu ifadeleri kullandı: “Biliyorsunuz, Düzce Belediye personelimiz, sürekli sahada çalışıyor. Bu nedenle personelimize maske dağıtımı yaptık. Esnek çalışma modeli getirerek, bazı personelimizin evden çalışmalarını sağladık. Kronik rahatsızlığı olan personelimize, idari izin verdik.”

“Düzceliler lütfen evden çıkmasınlar”

Salgının önüne geçmek için herkesin kendi olağanüstü halini almasını isteyen Tuncer açıklamalarını şöyle noktaladı: “Biliyorsunuz Sağlık Bakanımız, salgının önüne geçmek için herkesin kendi olağan üstü halini almasını istemişti. Biz de Düzceli kardeşlerimizden evlerinden çıkmamalarını rica ediyoruz. Tüm uyarılara rağmen, görüyoruz ki vatandaşlarımız sokaklarda geziyor. Bankaların önünde uzun kuyruklar görüyoruz. Kimsenin oturmaması için bantla çevirdiğimiz bankların bantlarını sökmüşler, yine oturmaya devam ediyorlar. Salgının yayılmasını önlemek için Düzceli kardeşlerimizden evlerinden çıkmamalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.(ÖNCÜ TV)

]]>
http://www.habergercek.org/tuncersaglik-personeli-canla-basla-mucadele-ediyor/feed/ 0
AYCAN ŞİRKETLER GRUBUNDAN BÜYÜK DESTEK http://www.habergercek.org/aycan-sirketler-grubundan-buyuk-destek/ http://www.habergercek.org/aycan-sirketler-grubundan-buyuk-destek/#respond Wed, 01 Apr 2020 12:56:20 +0000 http://www.habergercek.org/?p=14733 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından “Millete Sesleniş” konuşmasında korona virüsle mücadelede kullanılmak üzere “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” adıyla bağış kampanyası başlatmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bakanların maaşları ile başlayan kampanyada Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa seslenerek kampanyaya desteğe çağırmıştı. Erdoğan’ın destek çağırsının ardından ülkemizde ve Düzce’de kampanyaya Başta belediye başkanları olmak üzere çok sayıda kişi ilgi göstererek destek sözü verdi. TAM 700 BİN TL BAĞIŞLADI

Kampanyaya destek verenler arasında iş adamı Mustafa Aycan da bulunuyor. Aycan Şirketler Grubu adına 700 BİN TL’lik bir bağış yapan Mustafa Aycan; “Dünyanın ve ülkemizin böylesine zorlu bir süreçten geçtiği bu günlerde bizim de bir katkımız olsun istedik. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak tıkayamazdık. Koronavirüsün ülkemize gelmesinin ardından gerçekten zor günler geçiren vatandaşlarımız var. Onların yaralarına bir nebze olsun melhem olabilirsek ne mutlu bize. İnşallah Allah’ın izniyle birlik ve beraberlik içerisinde bu süreçten kurtulup yeniden aydınlık günlere ulaşacağız” şeklinde konuştu.

]]>
http://www.habergercek.org/aycan-sirketler-grubundan-buyuk-destek/feed/ 0
MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASINA BİR DESTEK DE ERDOĞAN BIYIK’TAN http://www.habergercek.org/milli-dayanisma-kampanyasina-bir-destek-de-erdogan-biyiktan/ http://www.habergercek.org/milli-dayanisma-kampanyasina-bir-destek-de-erdogan-biyiktan/#respond Wed, 01 Apr 2020 10:59:11 +0000 http://www.habergercek.org/?p=14736 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korona virüs ile mücadele için başlattığı “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek yağıyor. Kampanyanın başladığı gece Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Milli dayanışma kampanyası için 5 maaşını bağışladığını duyurmuştu. 2019 Yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adayı olan, ASKF Başkanı ve Düzcespor yönetim kurulu üyesi Erdoğan Bıyık kampanyaya duyarsız kalmadı. Bıyık, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, bağışta bulunduğu dekontu paylaşarak şu notu düştü; “Cumhurbaşkanımızın başlattığı Bilge TÜRK liderimiz @dbdevletbahceli beyefendinin destek verdiği milli dayanışma kampanyasına destek oluyorum. Biz bize yeteriz TÜRKİYEM”

]]>
http://www.habergercek.org/milli-dayanisma-kampanyasina-bir-destek-de-erdogan-biyiktan/feed/ 0
İNFAZ CEZA DÜZENLEMESİ AÇIKLANDI, http://www.habergercek.org/infaz-ceza-duzenlemesi-aciklandi/ http://www.habergercek.org/infaz-ceza-duzenlemesi-aciklandi/#respond Tue, 31 Mar 2020 23:48:41 +0000 http://www.habergercek.org/?p=14717 90 bin kişi tahliye olacak
Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan infaz düzenlemesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı uyarıların ardından son şeklini aldı.
AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.
KAPSAM DIŞI KALAN SUÇLAR:
Düzenlemeye ilişkin açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan “Toplum vicdanını yaralayan cinsel suçlar, uyuşturucu madde suçları, kasten adam öldürme, kadına karşı şiddet ve terör suçları, kapsamın dışına çıkarılmıştır.” dedi.
90 BİN KİŞİ TAHLİYE OLACAK
“Şu anda yaklaşık 45 bin kişi yararlanıyor. Ayrıca, salgın hastalık nedeniyle açık cezaevinden konutta cezaya geçecek olanlarla bu sayı yaklaşık 90 bine ulaşıyor

]]>
http://www.habergercek.org/infaz-ceza-duzenlemesi-aciklandi/feed/ 0