HABER GERÇEK HABER PORTALI http://www.habergercek.org Haber Gerçek Haber Portalı Fri, 06 Dec 2019 14:00:51 +0300 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3 http://www.habergercek.org/wp-content/uploads/2018/06/cropped-logo-32x32.jpg HABER GERÇEK HABER PORTALI http://www.habergercek.org 32 32 YAVUZ YENİ YAPILACAK STAT HAKKINDA BİLGİ VERDİ http://www.habergercek.org/yavuz-yeni-yapilacak-stat-hakkinda-bilgi-verdi/ http://www.habergercek.org/yavuz-yeni-yapilacak-stat-hakkinda-bilgi-verdi/#respond Fri, 06 Dec 2019 13:22:22 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13217 Toplantıya Başkan Yavuz’un yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Yıldız, İl Genel Meclis üyeleri, 7 mahalle muhtarı ve 20 köy muhtarı katıldı…

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın sorularını yanıtlayan Başkan Yavuz şunları söyledi:  “Bu bizim ilk defa yaptığımız bir organizasyon değil, geçmiş günlerde ve geçmiş dönemde de yaptığımız bir program. Biz sürekli farklı ortamlarda bir araya gelerek toplantılarımızı yapıyoruz.  Bizim ilçemiz bu konuda gerçekten örnektir. Köy mahalle ayrımı yapmadan elimizde ne varsa paylaşabilen bir ilçeyiz. Genel değerlendirme toplantılarımızı genelde bahar ayında yapıyoruz. bu toplantıların haricin dede sürekli gün içinde  bir çok muhtarımızla bir araya geliyoruz. Onlar bize sıkıntılarını ve taleplerini dile getiriyor. Bizim onlara ileteceğimiz konu ve hususlar oluyor. Devamlı iç içeyiz, amacımız bu birlikteliği göstermektir. Sizlere de teşekkür ederiz buğun bu konuya şahitlik ettiniz. Bugüne kadar böyle geldik bundan sonrada bu şekilde devam edeceğiz.”

  “Biz aralıksız olarak 7 yıldır spora destek veriyoruz”

Çilimli İlçesine yapılan yeni stat hakkında açıklamalar yapan Başkan Yavuz şunlar belirtti: “Geç oldu ama inşallah temiz olacak. Önümüzdeki sezonun ikinci yarısına yetiştirmeyi planlıyoruz. Şuanda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Gençlik ve Spor bakanlığı tarafından uzun süredir takip ettiğimiz proje gerçekleştiriliyor. Burada emeği geçen sayın valimize, sayın vekillerimize, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.

Bizim ilçemizin spor konusunda özelliklede futbol konusunda çok heyecanı var. Bu heyecanlı insanları yeni bir stat ile buluşturduğumuzda buradaki enerjiyi görecek ve hissedeceğiz. Biz alt yapıdan üst yapıya kadar sadece futbolda değil voleybolda da hepsini destek veriyoruz. 180 tane genç çocuğumuz var. Bu çocuklara her gün düzenli olarak idmanlarını yaptırıyoruz. Alt yaş grubundaki çocuklarımız yine kendi yaş grubundaki çocuklar ile mücadele ediyorlar. Biz inanıyoruz ki buralardan yetenekli çocuklar çıkacaktır. Bu projelerin bir diğer önemli amacı da bağımlılık ile mücadeledir. Biz burada bunları yaparak bağımlılık ile mücadele ediyoruz. Genç yaştaki çocuklarımızın enerjisini burada atmasını sağlıyoruz. Bir anlamda da böyle bir önlem almış oluyoruz.

Biz aralıksız olarak 7 yıldır spora destek veriyoruz. Düzce’de en iyi alt yapıya sahip olan biziz. Bu konuda iddialıyız. Alt yapıya destek vermeye devam edeceğiz. İşte verdiğimiz desteklerden bir tanesi de  buradaki yaptığımız stat. Bunun yanı sıra kulüp binası yapacağız. Futbol, Voleybol ve diğer branşlarda desteğimiz sonuna kadar devam edecek. Bizim spora verdiğimiz desteği bütün kamuoyu biliyor. Sabırla destek veremeye devam edeceğiz. Biz çocuklarımıza hep sahip çıktık sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bizim şuan alt yapıda 5 hocamız çalışıyor. Biz istikrarlı bir şekilde devam ederek bu çocukları yıldız yapacağız.”

 “Çilimli halkı 24 saat buradan faydalanabilecek”

Yapılan tesisin büyüklüğünü ve maliyetini açıklayan Muhsin Yavuz şöyle konuştu: “Yaklaşık 14 dönümlük bir alana bu tesisi yapıyoruz. Sadece Çilimlispor değil çevre köylerin takımları da burada idman ve maç yapabilecek. Çilimli bölgesi halkı 24 saat buradan faydalanabilecek. Buranın maliyeti 2 – 2.5 milyon TL. Tabii yapılacak işlere göre maliyeti artabilir. En kısa zamanda burayı bitireceğiz. Burası bizim seçim vaatlerimizde olan bir projedir. Tabii ki burada Sn. Cumhurbaşkanımız Düzce’ye geldiğinde bu stadın yapılması için talimat vermişti. Önemli olan bir işin bir an önce başlaması ve devam etmesidir. Allah’ın izni ile burayı en kısa sürede bitirerek halkımızın hizmetine sunacağız. İnşallah burada güzel işlere imza atacağız. “

“Böyle faaliyetlerle bizleri bir araya topladığı içinde teşekkür ederiz.”

Çilimli Muhtarlar Derneği Başkanı Tahir Gülbahar konuşmasında şunları ifade etti: “10 yıldır başkanlık yapıyorum. 20 köyümüz yedi mahallemiz var. Belediye başkanımız köy ve mahalle muhtarları konusunda herhangi bir ayrım yapmıyor sağ olsun. Bu konulardan dolayı başkanımıza çok teşekkür ederiz. Böyle faaliyetlerle bizleri bir araya topladığı içinde teşekkür ederiz.”

  “Muhtarlarımızı hiçbir yalnız zaman bırakmadık”

AK Parti Çilimli İlçe Başkanı  Orhan Kansız hizmetler konusunda muhtarlar ile bir araya geldiklerini belirterek şunları söyledi: “Muhtarlarımızı hiçbir zaman bırakmadık. Hep onların yanında olmaya devam ettik muhtarlarımızla devamlı iç içe hep beraber hareket ediyoruz. Belediye başkanımız sağ olsun bu tür toparlayıcı konularda bizlere yardımcı oluyor. İnşallah bundan sonrada bir araya gelmeye devam edeceğiz. Yapmış olduğumuz hizmetler konusunda yapacak olduğumuz hizmetler konusunda da muhtarlarımızla bir araya geliyoruz.”

  “Birlik ve beraberlik konusunda çok önemli bu tür toplantılar”

Düzce İl Genel Meclis Üyesi Osman İlhan ise şöyle konuştu: “Biz her yıl sürekli bu şekilde toplantılarımızı yapıyoruz.  Toplantılarımızda istişareler yapıyoruz, toplantılarımız gerçekten çok güzel geçiyor. Birlik ve beraberlik konusunda çok önemli bu tür toplantılar. Biz bir araya geldiğimiz de sıkıntıları problemleri her şeyi tartışıyoruz. Mahallelerimiz ve köylerimizde üstümüze düşenleri bizde elimizden geldiği kadar yapmaya devam ediyoruz. “  (ÖNCÜ)

 

]]>
http://www.habergercek.org/yavuz-yeni-yapilacak-stat-hakkinda-bilgi-verdi/feed/ 0
 “FİYAT İKİ KATINA ÇIKARTILIP TEKRAR PAZARLANIYOR” http://www.habergercek.org/fiyat-iki-katina-cikartilip-tekrar-pazarlaniyor/ http://www.habergercek.org/fiyat-iki-katina-cikartilip-tekrar-pazarlaniyor/#respond Fri, 06 Dec 2019 10:55:55 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13220 Yeni yıla girmemize az bir süre kala birçok afiş ve tabelada yeni yıl indirim kampanyaları boy göstermeye başladı. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den de uyarı gecikmedi. Henüz bir hafta önce Batı’dan esinlenerek düzenlenen yanıltıcı indirim kampanyaların devreye sokulduğunu belirten Palandöken, “Gün geçmeden kampanya adı altında yeni satış stratejisi belirleniyor. Kampanyadan kısa bir süre önce aynı ürünün fiyatı iki katına çıkarılıp ardından yüzde 50 indirim sloganıyla tekrar pazarlanıyor. Yapılan bu indirim aldatmacaları tüketiciyi alışveriş çılgınlığına yönlendirdiği gibi kredi kartlarının dolmasına neden olup ekonomimize zarar veriyor.” dedi.

“Raftaki fiyat çoğu zaman kasadaki fiyata uymuyor”

Yılbaşı indirim kampanyalarına karşı vatandaşlara uyarıda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yılbaşı öncesinde ‘yüzde 80’e varan indirim’, ‘iki al bir öde”, ‘bir alana bir bedava” gibi indirim kampanyalarının hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Mağazaya girdiğinizde birçok üründe indirim olmadığını ya da sona erdiğini görüyorsunuz. Tabii bu gerçeği kasaya gidip ödeme yaparken fark ediyorsunuz.

Muhatabınız kasiyer olduğu için, etiketin unutulmuş olduğunu ya da ürünlerin karıştığını söyleyebiliyor. Kısacası raftaki fiyat çoğu zaman kasadaki fiyata uymuyor. Zaten alışveriş merkezlerindeki mağazaların içine konulan şikayet noktaları da yapılan bu yanlışları peşinen kabul etmek anlamına gelir. Öte yandan indirim kampanyaları hep talep görmeyen ürünler üzerinden uygulanıyor. Burada amaç, indirim sloganlarıyla müşterileri mağazaya çekmek ve normal zamanda talep görmeyen ürünleri elden çıkarmaktır. Vatandaşlarımız bu oyunlara gelmemeli.” diye konuştu. “Ülkemizde 68,5 milyon kredi kartı var”

Bu tür aldatıcı kampanyaların vatandaşları daima daha fazla tüketime yönlendirdiğini ifade eden Palandöken, “Nakit parası olmayan vatandaşlar bile sırf kampanya var diye kredi kartlarına güvenerek israf ürün satın alabiliyor. Kredi kartı ile yapılan alışverişler taksitli ve vadeli olduğu zaman sanki bedavaymış gibi rahatça harcanıyor. Ülkemizde şu an 26 milyon civarında kişi tarafından 68,5 milyon kredi kartı kullanıyor. Eylül sonu itibariyle ise bireysel kredi kartı borcundan dolayı 2,5 milyon kişi yasal takipte. Bunları göz önüne alırsak, yeni yıla sayılı günler kala kredi kartlarını doldurup borç batağına batmamak için gereksiz alışveriş yapılmamalı. Vatandaşlarımız kredi kartı kullanırken çok titiz olmalı. Kredi kartı ile yapılan alışverişler bedava gibi düşünülmemeli. Yılbaşı öncesinde kredi kartınızı şişirip yeni yıla borçlu girmeyin. İndirimli alışverişin büyüsüne kapılıp zarara uğramayın.” şeklinde konuştu.

]]>
http://www.habergercek.org/fiyat-iki-katina-cikartilip-tekrar-pazarlaniyor/feed/ 0
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NDEN AÇIKLAMA! http://www.habergercek.org/milli-egitim-mudurunden-aciklama/ http://www.habergercek.org/milli-egitim-mudurunden-aciklama/#respond Fri, 06 Dec 2019 10:55:23 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13199 Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yaptığı yazılı açıklamada, 5 Aralık 2019 tarihinde Düzce Merkez Şükran Sedat Şenkardeşler Ortaokulu’nda düzenlenen programdaki konuşması sırasında “Ordu’da bir olay yaşandı. Bir üniversite öğrencisi gencecik bir kız hayatını kaybetti. Burada tabii ki, bu olayı gerçekleştiren suçlu bir insan var. Ama olayın da çok değişik boyutları var…” şeklindeki sözlerinin yanlış anlaşıldığını vurguladı.

“Bir eğitimci olarak bu acının yaşanmasına sebep olan “insan” olarak nitelendirdiğimiz şahsın yetiştirilmesinde toplum olarak hepimizin rolü vardır”

Toplumu derinden sarsan böyle vahim bir olay karşısında bu toplumun bir ferdi, bir baba ve bir eğitimci olarak asla cinayete kurban giden 20 yaşındaki Ceren Özdemir’i kastetmediğinin altını çizen Yiğit, “Ülkemizde özellikle son zamanlarda yaşanan kadın cinayetlerinin bir yenisine de toplum olarak tanıklık etmiş bulunuyoruz. Bu elim olayı gerçekleştiren ve bir suç makinesine dönüşen de bir insandır. Bu yaşanan acı hepimizin acısıdır. Ancak sadece üzülmekle kalmamamız gerekir. Bir eğitimci olarak bu acının yaşanmasına sebep olan “insan” olarak nitelendirdiğimiz şahsın yetiştirilmesinde toplum olarak hepimizin rolü vardır.

Konuşmamın tamamı değerlendirildiğinde de anlaşılacağı üzere çocuklarımızı çift kanatlı olarak yetiştirmemiz gerekmekte. Yani çocuklarımızı hem bilimsel anlamda yetiştirmemiz hem de bizleri millet olarak bir arada tutan gelenek, görenek, ahlaki değerler, merhamet, vicdan, iyilik vb. konularda da eğitimlerini tamamlamamız gerekir. Merhum kızımız Ceren Özdemir’e Allah’tan rahmet diliyor, tüm toplumumuzun da başı sağ olsun diyor, saygılarımı sunuyorum.”

 “Çocuklarımızı her yönü ile çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor”

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, konuşmasının tamamı şu şekilde: “Çocuklar hem bilimsel olarak mesleki açıdan geliştirebilmek hem de onları iyi bir çocuk iyi bir insan yapabilmek. Çok olumsuz şeyler yaşıyoruz görüyorsunuz. En son Ordu’da bir olay yaşandı. Bir üniversite öğrencisi gencecik bir kız hayatını kaybetti. Burada tabii bu işi gerçekleştiren bir suçlu insan var ama olayında çok değişik boyutları var. Dolayısıyla biz çocuklarımızı her yönü ile çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Bu çalışmalar bu yönüyle çok önemli. Bilimsel olarak çocuklarımızı yetiştirmek önemli ama gelecekte belli bir noktaya geldiğinde yeni keşifler yaptığında acaba insanlığa faydalı şeyler mi üretecek yoksa yarın büyük bir parayla karşılaştığında bu becerisini insanlığa zarar veren bir işe mi yönlendirecek? Dolayısıyla böyle çift kanatlı yetiştirdiğimizde hem o şekilde yükselecek hem de insani olarak yükselecek. Böylelikle insanlığın yararına bir çocuk yetiştirmiş olacağız. Tabii bu çift kanatlılık noktasında bizlere öğretmenlere çok büyük görevler düşüyor.”

]]>
http://www.habergercek.org/milli-egitim-mudurunden-aciklama/feed/ 0
‘TİCARİ TAKSİ YÖNETMELİĞİ’ DEĞİŞTİ http://www.habergercek.org/ticari-taksi-yonetmeligi-degisti/ http://www.habergercek.org/ticari-taksi-yonetmeligi-degisti/#respond Fri, 06 Dec 2019 09:47:53 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13202 Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde hizmet veren ticari taksilere yönelik yönetmelik değiştirilerek güncellendi.Belediye Meclis Üyesi ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Şenol Yazgan başkanlığındaki heyet, bir süre önce taksi duraklarını ziyaret ederek, taksici esnafıyla tek tek görüşme yaptı.Akçakoca Şoförler Odası Başkanı Mehmet Alev’in yer aldığı heyet, taksicilerin şikayet ve taleplerini bir dosya halinde rapor ederek belediye yönetimine sundu. Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın talimatıyla görevlendirilen Zabıta Müdürlüğü, Ticari Taksi Yönetmeliği’ni güncelleyerek Meclis’in gündemine sundu.

Belediye Meclisi Aralık ayı oturumunda konuyu meclis üyelerine aktaran yetkili ise Akçakoca Belediyesi Zabıta Hizmetleri Müdürü Serdar İnan oldu. Konuya ilişkin olarak kürsüden bir açıklama yapan Müdür İnan, Akçakoca Ticari Taksi Yönetmeliği’nin ilk olarak 2010 yılında hazırlandığını, taksici esnafının çok sayıda şikayet ve talepleri üzerinden güncellenmek ihtiyacı olduğu için yeni bir taslak hazırladıklarını söyledi.

Korsan taşımacılığa darbe….

Yapılan açıklamada, taksi plakasına sahip olan fakat bir sebeple duraktan ayrılmış olan bazı taksicilerin korsan faaliyet yürüttüklerine dikkat çekildi. Hazırlanan yeni yönetmelikle, bu şekilde çalışan kişilere cezai işlem uygulanacağı da belirtilirken, Akçakoca Şoförler Odası ve taksici esnafının tamamının yeni yönetmelikten memnun oldukları söylendi.

]]>
http://www.habergercek.org/ticari-taksi-yonetmeligi-degisti/feed/ 0
YANAN FABRİKANIN SON HALİ http://www.habergercek.org/yanan-fabrikanin-son-hali/ http://www.habergercek.org/yanan-fabrikanin-son-hali/#respond Fri, 06 Dec 2019 09:39:09 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13205 Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Teknorot Otomotiv Ürünleri fabrikasında çıkan yangın 5.5 saat sonra kontrol altına alınabilmişti. Yaşanan yangın afeti sonrası oluşan hasar fotoğraflar ile görüntülendi. İşte o fotoğraflar.

Düzce’nin Beyköy Beldesi’nde  1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Teknorot Otomotiv Ürünleri fabrikasında geçen hafta Pazar günü yangın felaketi yaşanmıştı. Düzce Belediyesi İtfaiye Ekiplerinin hemen müdahale ettiği yangına çevre il ve ilçe itfaiye ekiplerinden de destek istenmişti. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yangını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alış-verişinde bulunmuştu. Yangın sonrası oluşan hasar ise fotoğraflar ile görüntülendi. Bir çok makinenin kullanılmaz hale geldiği yanının oluşturduğu maddi hasar henüz bilinmiyor.(ÖNCÜ)

]]>
http://www.habergercek.org/yanan-fabrikanin-son-hali/feed/ 0
DEMİRCAN’DAN PROFESYONEL TANITIM http://www.habergercek.org/demircandan-profesyonel-tanitim/ http://www.habergercek.org/demircandan-profesyonel-tanitim/#respond Fri, 06 Dec 2019 08:57:13 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13223 Şelale ve yaylaları ile Düzce’nin parmakla gösterilen doğal güzelliklerini içerisinde barındıran Gölyaka’nın daha geniş kitlelere tanıtılması için kolları sıvayan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, birilerini göndermek yerinde her etkinliğe bizzat kendisi katılıyor. Bu kapsamda 13. kez kapılarını ziyaretçilerine açan ve uluslararası organizasyonlardan olan Travel Turkey İzmir’de Gölyaka ve Düzce’nin tanıtılması için yoğun temaslarda bulundu. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin yanı sıra seyahat acentelerinin yetkilileri ile de görüşmelerde bulunan Başkan Demircan, tanıtım kitapçıkları ve hazırlanan görseller üzerinden Gölyaka’nın turizm potansiyelini detaylı şekilde anlattı.

Kış turizmi için biçilmiş kaftan olan Kardüz Yaylası ve golf sahası için ideal bir alan olarak görülen Gölyaka Kültür Park gibi alanların değerlendirilmesi için ikili temaslarda bulunan ve hazırlanan taslak projeler hakkında bilgiler veren Başkan Yakup Demircan, hem turist hem de yatırımcı çekmek için uğraş verdi. Gölyaka’yı turizmde uçurmakta kararlı olan Başkan Demircan, ilçenin ziyaretçi hareketliliğine ivme kazandırmak ve yeni turizm tesisleri kurulması için her fırsatı değerlendirmeye devam edeceklerini vurguladı.

]]>
http://www.habergercek.org/demircandan-profesyonel-tanitim/feed/ 0
DÜZCE PROTOKOLÜNDEN TANITIMA DESTEK http://www.habergercek.org/duzce-protokolunden-tanitima-destek/ http://www.habergercek.org/duzce-protokolunden-tanitima-destek/#respond Fri, 06 Dec 2019 08:12:18 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13211 Dünyayı İzmir’de buluşturan Travel Turkey İzmir Fuarı, 43 ülke ve 36 ilden gelen bin 300’e yakın katılımcıya bu yıl 13. kez kapılarını açtı. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı ve aynı zamanda Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) Başkanı Dr. Faruk Özlü ile Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan da stantların açılış gününde İzmir’e gitti. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı’nda içinde Düzce’nin de yer aldığı Batı Karadeniz Bölgesini, Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) temsil etti.

Düzce, Bolu, Ereğli, Safranbolu, Gerede, Amasra, Devrek ve Göynük Belediyelerinin yer aldığı stant katılımcıların ilgi odağı oldu. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya gibi birçok isim BAKAB standını ziyaret ederken, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü konuklarını bizzat ağırladı.

“Bu fuar ile Ege’li vatandaşlarımıza bölgemizi tanıtmaya çalışıyoruz”

Düzce Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanı Dr. Faruk Özlü fuar ile ilgili yaptığı açıklamada Düzce’nin turizm potansiyelinden söz ederek şunları söyledi: “Bölge olarak turizm açısından son derece önemli avantajlara sahibiz. Tam anlamıyla keşfedilemeyen bölgemiz, doğa turizminden tarih turizmine, inanç turizminden kış turizmine, gastronomiden deniz turizmine kadar birçok saklı hazineyi bünyesinde barındırıyor. Bu fuar ile Ege’li vatandaşlarımıza bölgemizi tanıtmaya çalışıyoruz.

Düzce’mizle, Safranbolu’muzla, Ereğli’mizle, Bolu’muzla buradayız. Organizasyonumuza katkı veren saygıdeğer belediye başkanı arkadaşlarımız ve belediyelerimizin kıymetli katılımcılarına şükranlarımı sunuyorum, bundan sonrada tanıtım faaliyetlerimiz kesintisiz olarak devam edecek.” Batı Karadeniz Kalkınma Birliği tarafından hazırlanan stantta üye belediyelerin tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtımının yanı sıra, yöresel ürünler üreten firmalar tarafından satış da yapılıyor.

]]>
http://www.habergercek.org/duzce-protokolunden-tanitima-destek/feed/ 0
İNCE: KORKULACAK BİR HASTALIK DEĞİL http://www.habergercek.org/ince-korkulacak-bir-hastalik-degil/ http://www.habergercek.org/ince-korkulacak-bir-hastalik-degil/#respond Fri, 06 Dec 2019 07:43:39 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13214 Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Dünya HIV/AIDS Günü dolayısıyla düzenlenen bilgilendirme eğitimi ve kurulan stant ile farkındalık oluşturuldu. Hastane konferans salonunda düzenlenen eğitime sağlık çalışanları ve idari personeller katıldı. Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Nevin İnce, eğitimde HIV/AIDS’den korunma, bulaşma yolları, tanı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler paylaştı. Son yıllarda HIV/AIDS vakalarında artış var Ülkemizde son yıllarda HIV/AIDS vakalarında yıllara göre artış yaşandığına dikkat çeken Öğretim Üyesi, 2019 verilerine göre ülkemizde 25 bin hastanın HIV pozitif olduğu bilgisini paylaştı. Vakaların yüzde 80’nin erkekler arasında 25-29 ve 30-34 yaş gruplarında görüldüğüne işaret eden Dr. Öğr. Üyesi Nevin İnce, en sık korunmasız şekilde cinsel temas ile bulaştığını, bunu ilaç kullanımı, anneden bebeğe gebelik döneminde, doğum sırasında veya doğum sonrasında emzirmeyle, kan ve ürünlerinin transfüzyonda ve sağlık çalışanlarına bulaşmanın takip ettiğini kaydetti. HIV’in günlük yaşamda olağan davranışlarla bulaşmayacağının altını çizen Öğretim Üyesi İnce, el sıkışma, deriye dokunma, okşama, hastanın kullandığı çatal, bıçak, bardak, telefon kulaklığı vb. aletler, tuvalet, duş, sauna, yüzme havuzu gibi ortak kullanım alanlarında, besinler, giysiler, hava yolu, ter ve gözyaşı ile bulaşmayacağını dile getirdi.

 “En önemli tedavi bulaşmayı engellemek”

En önemli tedavi hedefinin bulaşmayı engellemek olduğunu kaydeden Dr. Öğr. Üyesi Nevin İnce, tedavi edilmediğinde AIDS’e dönüşebileceğini dile getirdi. 2-8 haftalık dönemin hastalığın bulaşıcılığı yönünden kritik bir dönem olduğuna vurgu yapan Öğretim Üyesi İnce, tüm rehberlerde tedaviye hemen başlanması gerektiğinin önerildiğini vurguladı. HIV’in korkulacak bir hastalık olmadığını belirten Dr. Öğr. Üyesi Nevin İnce, tedavi ile önlenebileceğinin bilinmesi gerektiğini yineleyerek sunumunu sonlandırdı. Eğitim seminerinin yanında Düzce Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kan Alma Birimi bekleme alanında stant kurularak, HIV virüsünün yayılmasını önlemek ve AIDS hastalığına yönelik farkındalığın yükseltilmesi amacıyla hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarına yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

 

]]>
http://www.habergercek.org/ince-korkulacak-bir-hastalik-degil/feed/ 0
VALİLİKTEN “PTT” AÇIKLAMASI http://www.habergercek.org/valilikten-ptt-aciklamasi/ http://www.habergercek.org/valilikten-ptt-aciklamasi/#respond Thu, 05 Dec 2019 16:43:45 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13186 Her ayın 5’inde işsizlik maaşı almak için PTT’ye giden vatandaşların oluşturduğu yoğunluk ve sabah saatlerinde paranın bitmesi üzerine “Öğleden sonra gelin” denmesi nedeniyle oluşan tepkiyi gündeme taşıdığımız “Yine Uzun Kuyruklar Oluştu” başlıklı haberimiz ile ilgili olarak Düzce Valiliği’nden bilgilendirme geldi. Açıklamada şunlar kaydedildi:  “5 Aralık 2019 tarihi sabah saatleri itibariyle Düzce PTT Baş Müdürlüğü kasasında PTT Genel Müdürlüğü’nün limitleri dahilinde 350 bin TL bulunduğundan, vatandaşlarımızın ödeme işlemleri anılan miktar oranında süratle gerçekleştirilmiştir.

Sabah saatlerinde banka para transfer işleminde yaşanan gecikme sebebiyle yeterli miktarda para ancak saat 13.30 itibariyle bankadan temin edilmiştir. Yeterli meblağa ulaşılmasını takiben, öncelikle Düzce PTT  Merkez Şubesi olmak üzere, toplam 13 adet PTT Şubesi ve 10 adet bankamatik aracılığıyla vatandaşlarımıza ödemeleri yapılmıştır. Bugün saat 16.30 itibariyle 1.189 vatandaşımıza toplamda 2 milyon 100 bin TL ödeme gerçekleştirilmiştir. Vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için her türlü önlem alınmakta olup, gerekli hassasiyet gösterilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

]]>
http://www.habergercek.org/valilikten-ptt-aciklamasi/feed/ 0
BEYAZ MASA DA TAŞINIYOR… http://www.habergercek.org/beyaz-masa-da-tasiniyor/ http://www.habergercek.org/beyaz-masa-da-tasiniyor/#respond Thu, 05 Dec 2019 14:47:32 +0000 http://www.habergercek.org/?p=13192 Belediyeden yapılan açıklamada, Beyaz Masa çağrı merkezinin artık Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde bulunan hizmet binasına taşındığı aktarıldı. Artık Beyaz Masa ile işi olan vatandaş, Kalıcı Konutlar’ın yolunu tutacak. Merkezde ise temsilen bir personel bırakılacak

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün, değişim ve dönüşüm çalışmaları kapsamında merkez hizmet binasındaki müdürlükler eski belediye binası ve Kalıcı Konutlar’daki ek hizmet binası başta olmak üzere çeşitli adreslere dağıtıldı. Ana binada sadece zabıta, tahsilat büroları ve Beyaz Masa Birimi hizmet verirken, son gelen açıklama, Beyaz Masa’nın da artık Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde hizmet vermeye başladığını gösterdi.

Yapılan yazılı açıklamada, “Personelin yaptığı işte uzmanlaşması ve kurum işleyişine hakim olması amacıyla yürütülen rotasyon kapsamında Merkez Hizmet bünyesinde hizmet veren Beyaz Masa Çağrı Merkezi ekipman ve bünyesindeki personel ile Kalıcı Konutlar Bölgesinde bulunan Kalıcı İşyerlerine taşındı. Uzun zamandır teknik altyapı hazırlanması konusunda düzenleme yapılan hizmet binasında personeller ‘Call Center’ mantığı ile çalışacak. 5 Aralık 2019 Perşembe gününden itibaren çağrı merkezi yeni yerinde çalışmaya başladı.

Çalışmadaki amaç daha iyi hizmet, vatandaşların daha kolay ulaşımını sağlamak, bu girişim ile birlikte personel sayısı da arttırıldı.

Çağrı Merkezi yine 24 saat hizmet verecek.

Yeni kurulan çağrı merkezi alt yapısı ile birlikte gelen tüm telefonlara daha kolay cevap verilecek.” ifadeleri kullanıldı Öte yandan Düzce Belediyesi Merkez Hizmet Binasında da Beyaz Masa’yı temsilen personel bulunacağı aktarıldı.

 

]]>
http://www.habergercek.org/beyaz-masa-da-tasiniyor/feed/ 0