HABER GERÇEK HABER PORTALI http://www.habergercek.org Haber Gerçek Haber Portalı Sat, 21 Sep 2019 13:02:37 +0300 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.3 http://www.habergercek.org/wp-content/uploads/2018/06/cropped-logo-32x32.jpg HABER GERÇEK HABER PORTALI http://www.habergercek.org 32 32 DÜZPAŞ 11. ŞUBESİNİ AÇTI http://www.habergercek.org/duzpas-11-subesini-acti/ http://www.habergercek.org/duzpas-11-subesini-acti/#respond Sat, 21 Sep 2019 12:58:53 +0000 http://www.habergercek.org/?p=11999 Açılış programında konuşan Düzpaş Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kurt, 1997 yılında 15 ortak ile başladıkları yolculuğun bugün 170 ortakla devam ettiğini belirterek “11. şubemizin açılış programına hepiniz hoş geldiniz. Şirketimiz 1997 yılında 15 ortak ile kurulmuş bir şirkettir. Bugün itibarıyla 170 ortağımız var. Karşılıklı sevgi ve güvenle bugünlere geldik.6 çalışan ile başlamıştık. Bu mağaza ile birlikte 190 kişiye ulaştık. Düzce’de hizmet vermekten dolayı onurlu ve mutluyuz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından protokol üyeleri tarafından dualar eşliğinde kurdele kesildi. Daha sonra Şenol Kurt katılımcılara reyonları gezdirdi. Program aşure ikramı ile son buldu.

]]>
http://www.habergercek.org/duzpas-11-subesini-acti/feed/ 0
BAŞKAN ŞAHİN’DEN BÜYÜK BAŞARI http://www.habergercek.org/baskan-sahinden-buyuk-basari/ http://www.habergercek.org/baskan-sahinden-buyuk-basari/#respond Fri, 20 Sep 2019 16:34:50 +0000 http://www.habergercek.org/?p=11988 DEKORAL ALÜMİNYUM  İLE ALACAKLILARINI BİR ARAYA GETİRDİ…

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle borçlarını ödeyemeyen ve konkordato eden  Dekoral Alüminyum   ile başta S.S. Düzce Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olmak üzere  firmanın alacaklılarını bir araya getirdi.

Ak Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’in de katıldığı toplantıda Dekoral Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Beköz ile Düzce’deki tedarikçi firmaların temsilcileri bir araya gelerek ödeme koşulları ve ödeme takvimi konusunda uzlaşma noktasına geldi.

Taraflar önümüzdeki günlerde ödeme rakamları ve ödeme takvimini netleştirmek üzere kayyum heyetiyle bir araya gelecek.

  1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve bir süredir ekonomik zorluk yaşaması nedeniyle konkordato ilan eden Dekoral Aliminyum Fabrikası’nın 1.5 yıldır ödeme yapamaması alacaklılarının  mağdur olmasına neden olmuştu

Özellikle fabrikada konkordato ilan edilmesi sonrası ödeme musluğunun iyice kısılması yüzünden başta  SS. Düzce Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ortakları hem de şoförler için sıkıntılı günler yaşanmaktaydı.

Bu nedenle geçtiğimiz günlerde  SS. Düzce Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nde şu günlerde yüklü bir alacağın 1.5 yıldır tahsil edilememesi yüzünden mağdur olan  kooperatifin başkanlığını yapan Orhan Yılmaz, yaptığı açıklamada, konkordato ilan eden Dekoral Aliminyum Fabrikası’ndan kooperatif olarak toplam 1 Milyon 153 Bin TL alacakları olduğunu ancak konkordato yüzünden ödemelerin askıya alındığını belirterek, “Bu konkordatonun sorgulanması lazım, mahkemelerin tekrar ele alınması lazım. Böyle bir şeyi ben asla kabul etmiyorum. Bu doğru bir davranış değil.” Demişti.

TSO Başkanı Tuncay Şahin’in tarafları bir araya getirmesi ve uzlaştırma yolunda adım atmasıyla firma ile alacaklılarının arasındaki sorunun çözüleceğine dair umutlar ve beklentiler artmış oldu…

]]>
http://www.habergercek.org/baskan-sahinden-buyuk-basari/feed/ 0
SAFİR’Lİ MİNİKLER GAZİLERİ UNUTMADI… http://www.habergercek.org/safirli-minikler-gazileri-unutmadi/ http://www.habergercek.org/safirli-minikler-gazileri-unutmadi/#respond Fri, 20 Sep 2019 14:27:12 +0000 http://www.habergercek.org/?p=11982 Milli, yerli ve çalışkan bir nesil için İstanbul’da başladığı eğitim yolculuğuna bugün Düzce’nin de aralarında bulunduğu 8 ildeki kampüsleriyle devam eden Safir Türkiye Okulları Düzce Şubesi tarafından Gaziler Günü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Düzce Şubesi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

Bilindiği gibi fedakar gazilerimizi anmak için her yıl 19 Eylül, “Gaziler Günü” olarak kutlanıyor. Göğüslerini vatanlarının selameti için siper eden gazilerimizin bu anlamı gününde anlamlı bir ziyaret gerçekleştiren Düzce Safir Koleji öğretmen ve öğrencileri kahraman gazilerimizle bir araya geldi.   Safir Koleji öğrencileri tarafından çiçek takdimi gerçekleştirilmesinin ardından ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

]]>
http://www.habergercek.org/safirli-minikler-gazileri-unutmadi/feed/ 0
DÜZPAŞ’IN YENİ ÇUBESİ AÇILIYOR… http://www.habergercek.org/duzpasin-yeni-cubesi-aciliyor/ http://www.habergercek.org/duzpasin-yeni-cubesi-aciliyor/#respond Fri, 20 Sep 2019 14:17:02 +0000 http://www.habergercek.org/?p=11980

“Birliğin Bereketi, Bereketin Gücü” sloganıyla 1997 yılında Düzce’nin en başarılı yerel perakende markası olma hedefiyle kurulan Düzpaş süpermarket zinciri, yeni şubesini Akçakoca yolunda açıyor.

“Birliğin Bereketi, Bereketin Gücü” sloganıyla yerel marketler zincirini her geçen gün büyüten

21 Eylül Cumartesi günü saat 11.00’de açılışı yapılacak olan yeni şubenin açılışına Düzce ve ilçelerinin protokolünden çok sayıda ismin katılması bekleniyor.

Düzpaş mağazalar zincirinden yapılan açıklamada, tüm halkın davet edildiği açılışta, sürpriz etkinliklerin yanı sıra, birçok üründe ilk güne özel büyük oranlarda indirimlerin yapılacağı belirtildi.

]]>
http://www.habergercek.org/duzpasin-yeni-cubesi-aciliyor/feed/ 0
CHP BÖLGE TOPLANTISI BAŞLADI http://www.habergercek.org/chp-bolge-toplantisi-basladi/ http://www.habergercek.org/chp-bolge-toplantisi-basladi/#respond Fri, 20 Sep 2019 14:07:22 +0000 http://www.habergercek.org/?p=11976 Cumhuriyet Halk Partisi Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sakarya, Zonguldak illerini kapsayan Bolu Bölge Toplantısı Sağlık Mahallesi’ndeki bir kongre merkezinde gerçekleştirildi. Milletvekilleri, belediye başkanları ve parti yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda Düzce teşkilatları da hazır bulundu.Toplantıda partililere seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, bu yıl 10 bölgede yapılması planlanan bölge toplantılarının, ilkini Adana’da gerçekleştirdiklerini anımsattı.

“Yapılan yanlış, kime yapılırsa yapılsın biz onu eleştiririz”

Türkiye’nin önemli sorunları olduğunu ve son 1 yıl içinde 3 tane seçim geçirdiğini vurgulayarak, şunları söyledi:”Seçilmiş olan belediye başkanlarını, 31 Mart’ta seçilmiş olan 3 büyükşehir belediye başkanını yargı kararı olmadan görevden aldılar. Biz bunu eleştirdik. Eleştirdiğimiz zaman da dönüp bize dediler ki, ‘siz bu HDP’li belediye başkanlarının görevden alınmasını ve kayyum atanmasını neden sahipleniyorsunuz.’ Durum aslında çok basit. Bizim bir demokrasi anlayışımız var. O demokrasi anlayışı çerçevesi içerisinde yapılan yanlış, kime yapılırsa yapılsın biz onu eleştiririz.”

 “Türkiye’nin toplumsal barışı zedelenmiş durumda”

Yerel seçimlerde, Türkiye’nin nüfusunun yarısı olan büyükşehirleri CHP’li belediye başkanlarının yönetmesi sonucunun ortaya çıktığına işaret eden Salıcı, “Türkiye’nin toplumsal barışı zedelenmiş durumda. Ve Türkiye’de bir kucaklaşmaya, bir araya gelmeye, farklı fikirlerden dahi olsa Türkiye’nin demokratik standartlarını yükseltmek için bir araya gelmeye ihtiyaç duyulan günlerdeyiz.” ifadesini kullandı.Salıcı, kardeşlik ve barış dili ile Türkiye’nin ana gündemi olan ekonomiden ve dış politikadan kopmamak için özel bir çaba gösterdiklerini bildirdi.

“Türkiye’nin siyasi iklimi değişti”

Salıcı, gelinen noktada Türkiye’nin siyasi ikliminin de değiştiğini savunarak, “Şu anda iktidara yürüyüşü başlatmış durumda CHP. Bunu bütün örgütleri ile bütün üyeleri ile vücudunun her zerresinde hisseden insanlarla beraber biz bu iktidarı kuracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 96 yıl önce bu cumhuriyeti nasıl kurduysak, bu cumhuriyeti nasıl doğru temeller üzerine oturttuysak, Türkiye’nin demokrasisini ve geleceğini de doğru temeller üzerine oturtacak kadrolarla beraber iktidara yürüyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.Salıcı’nın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti.

 

 

]]>
http://www.habergercek.org/chp-bolge-toplantisi-basladi/feed/ 0
DÜZCE’DE TEK OLAN HEMATOLOJİ BÖLÜMÜ DE KAPANDI http://www.habergercek.org/duzcede-tek-olan-hematoloji-bolumu-de-kapandi/ http://www.habergercek.org/duzcede-tek-olan-hematoloji-bolumu-de-kapandi/#respond Fri, 20 Sep 2019 12:09:01 +0000 http://www.habergercek.org/?p=11971 Düzce  Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, bölüm doktorunun doğum iznine ayrılması nedeniyle  Düzce’de tek olan Hematoloji polikliniğinin kapatılması, hastaları mağdur etti. Hastalar büyük kısmı, Sakarya ve diğer illere gitmek zorunda kalıyor.

Hasta yakınlarından Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne büyük tepki var.

Düzce  Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde bulunan Hematoloji Polikliniğinin, doktorun doğum iznine ayrılması nedeniyle kapatılması, şehir merkezi ve ilçelerde yaşayan yüzlerce hastayı mağdur etti. Kapanma gerekçesi olarak Hematoloji polikliniğindeki tek doktorun da  doğum iznine  ayrılmasını gösteriliyor. Üniversite hastanesindeki polikliniğin kapatılması sonrası Düzce’deki hiçbir hastanede bu alandaki hastaları muayene edecek poliklinik ve doktor kalmadı.

Düzce’de  Hematoloji Polikliniği’nde tedavi görenlerin çoğu artık en yakın yer olan Sakarya ve diğer illere gidiyor. Zira Düzce’de  Araştırma Hastanesi’nde  bu alanda görev yapan tek bir doktor dışında bu alandaki hastaları muayene edecek poliklinik ve doktor bulunmuyor.

Haber sitemize ulaşan hasta yakınları  büyük bir mağduriyet yaşadıklarını ifade ederek çözüm bulunmasını istediler.

]]>
http://www.habergercek.org/duzcede-tek-olan-hematoloji-bolumu-de-kapandi/feed/ 0
DİDER ÜYELERİNDEN ANLAMLI ZİYARET… http://www.habergercek.org/11967-2/ http://www.habergercek.org/11967-2/#respond Fri, 20 Sep 2019 12:05:49 +0000 http://www.habergercek.org/?p=11967 Düzce İşçileri Dayanışma Derneği üyeleri ve Delta Alfa Çorap çalışanları 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle anlamlı ziyaretlerde bulundular.

Delta Alfa Çorap Fabrikası çalışanları ve Düzce İşçileri Dayanışma Derneği üyeleri 19 Eylül Gaziler günü nedeni ile Düzce Muharip Gaziler Derneğini ve Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğini ziyaret ettiler. Dernek Başkanı Sedat Mıhçı, Dernek Başkanı Ayhan Metin’e Türk Bayrağı teslim etti.

Dernek Başkanı Ayan Metin ise Dernek Başkanı Mıhçı’yı fahri üye yaptı.(Düzce Son Haber)

]]>
http://www.habergercek.org/11967-2/feed/ 0
BUNUN HESABINI VEREMEZSİNİZ! http://www.habergercek.org/bunun-hesabini-veremezsiniz/ http://www.habergercek.org/bunun-hesabini-veremezsiniz/#respond Fri, 20 Sep 2019 12:03:18 +0000 http://www.habergercek.org/?p=11964 Akçakoca’da siyasi partilerin ilçe başkanları bölgenin sorunların tespiti ve çözümü için ortak hareket ediyorlar. Akçakoca ve bölgesindeki sorunların tespitinin yanı sıra çözüm önerilerini de sıralayan ilçe başkanları yetkililerin de dikkatini çektiler. Akçakoca’da ortak hareket amacıyla Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Özensel, CHP İlçe Başkanı Ömer Başar, İyi Parti İlçe Başkanı Alkan Lokum, SP İlçe Başkanı Mustafa Zorlu, DSP İlçe Başkanı İsmail Aydın, Yeniden RP İlçe Başkanı Ozan Orhan bir araya geldiler. Başkanlar, bir süre önce Akçakoca’da meydana gelen ‘Sel Felaketi’, ‘ Derelerin Islahı’, ‘ Beton Santrali’, ‘ ve ‘Amerikan Beyaz Kelebeği’ konularını öne çıkararak istişare yaptılar. Söz konusu sorunların Akçakoca’da ekonomik ve sosyal mağduriyetler oluşturduğu belirtilerek yetkililerin bu konularda duyarlılık göstermesi istendi. 4 konu başlığı için ayrı ayrı çözüm önerilerini de sunan ilçe başkanları yayınladıkları manifesto ile fikir ve eylem planları oluşturduklarını vurguladılar.

BETON SANTRALİ

Kamuoyunda da sıkça tartışılan Doğancılar köyüne yapım inşaatına başlanan beton santrali için bir dizi önlem alınması gerektiği belirtildi. Bunun için öncelikle turizme ve çevreye zarar verilmemesi, üniversite yolunun genişletilmesi, mevcut yolun asfaltının güçlendirilmesi, trafik düzenlemelerinin yapılması gerektiği kaydedildi.

SEL FELAKETİ

Yayınlanan manifestoda sel felaketine ilişkin mağdur durumda kalan esnaflara AFAD tarafından henüz ödemenin yapılmadığı işaret edilerek, Valilik tarafından tutanak altına alınan, selden zarar gören esnaflarının listelerinin onaylanması istendi.

DERELERİN ISLAHI

Akçakoca ve bölgesindeki dere yataklarında henüz temizlik çalışmalarının tamamlandığı vurgulanarak, DSİ tarafından acil olarak ıslah programının uygulanması istendi.

AMERİKAN BEYAZ KELEBEĞİ

Çiftçiler için büyük sorun teşkil eden Amerikan Beyaz Kelebeği konusunda ilçe tarım müdürlükleri destek vermeli ve topyekün bir mücadele başlatılmalıdır.

RUHSAT İPTAL EDİLSİN

Toplantıya katılan İyi Parti İlçe Başkanı Alkan Lokum, Doğancılar köyünde yapımına başlanan beton santralinin uygunsuz olduğunu belirterek ‘ İlgili firmaya verilen ruhsat iptal edilmelidir. Bunun için gerekli hukuki işlemler başlatıldı. Konu yargıya taşındı’ dedi.(Düzce Son Haber)

]]>
http://www.habergercek.org/bunun-hesabini-veremezsiniz/feed/ 0
HASAN KAYA’NIN ACI GÜNÜ… http://www.habergercek.org/hasan-kayanin-aci-gunu/ http://www.habergercek.org/hasan-kayanin-aci-gunu/#respond Fri, 20 Sep 2019 07:47:37 +0000 http://www.habergercek.org/?p=11951 Spor camiasının yakından tanıdığı Hasan Kaya’nın acı günü… Sağlık sorunları nedeniyle bir süredir hastanede tedavi gören Hasan Kaya’nın annesi Ayşe Kaya, hakkın rahmetine kavuştu. Cenazesi  20/EYLÜL/2019  Cuma  Günü(bugün)  Körpeşler  Mevlana  Camii’nde  kılınacak  Cuma  Namazı’nın ardından Körpeşler  Mahalle  Mezarlığı’na  defnedileceği öğrenildi.

Yiğit Medya Ailesi olarak, hayatını kaybeden Ayşe Kaya’ya Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

]]>
http://www.habergercek.org/hasan-kayanin-aci-gunu/feed/ 0
BU YAĞMURA DİKKAT!!! http://www.habergercek.org/11947-2/ http://www.habergercek.org/11947-2/#respond Fri, 20 Sep 2019 07:44:41 +0000 http://www.habergercek.org/?p=11947 İstanbul’un Tuzla ilçesi Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde asfalt ve kimyasal madde üretimi yapan fabrikada meydana gelen yangından sonra Düzce, Kocaeli ve Sakarya’da bugün beklenen gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle uyarılar peş peşe geldi. Uzmanlar, bugün ve haftasonu yaşanması beklenen yağmur sırasında; atmosferde birikmiş kimyasalların yeryüzüne inmesi riskine karşı yağmur altında durmamaya özen gösterilmesi gerektiğini bildirdi.

Yangın nedeniyle havaya salınan kimyasalların rüzgarın etkisiyle İstanbul’un yanı sıra Kocaeli, Sakarya ve Düzce sınırına kadar yayılması tedirginliğe neden olurken, bölge için yoğun yağış beklenmesi uyarıları beraberinde getirdi. Uzmanların yanı sıra çevre illerde faaliyet gösteren bazı şirketler de çalışanlarına uyarı mesajı gönderdi.

Mesajda, yangın sonrası çıkan kimyasal gazların havaya yayıldığı, yağacak yağmurun tehlikeli olabileceği belirtildi. Çalışanlara ve ailelerine dışarı çıkmama uyarısı yapıldı.

Yangın ve patlama üzerine açıklama yayımlayan Kimya Mühendisleri Odası ise patlama sonucu havaya karışan kimyasalların tehlikelerini vurguladı.

Öte yandan İstanbul Tuzla’da bulunan ve saatlerce yandıktan sonra kullanılamaz hale gelen fabrikaya ilişkin Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan yangın sırasında gökyüzüne karışan kimyasalların tehlike oluşturacağı iddialarına ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada halkın sağlığını tehdit eden herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.

]]>
http://www.habergercek.org/11947-2/feed/ 0